Mistrovství Moravy a Slezska v hale 6. 2. 2022

17 medailí, z toho 8 nejcennějších – taková je bilance atletů KAAO z Mistrovství Moravy a Slezska, které první únorovou neděli hostila ostravská hala.

Naprosto dominantní vystoupení opět předvedl dorostenec „prvoročák“ Matyáš Zach, který zvítězil na hladké šedesátce (6,94), šedesátce s překážkami (7,75) i na dvoustovce (21,96). Ve všech 3 disciplínách Matyáš drží vedení v rámci národních tabulek, výkonem z překážek pak opět překonal vlastní národní rekord!

Vydařeným závodem se může pochlubit i dorostenka Ema Feilhauerová, která opanovala soutěž dálkařek ve výborném osobáku 563 cm a spokojená bude i se stříbrem z dvoustovky za 25,87. Stejný medailový zápis zaznamenala i juniorka Tereza Sklenářová, která taktéž ovládla dálkařskou soutěž své kategorie (557 cm) a vybojovala stříbro z trojskoku (12,14 m). Dvojitý medailový úspěch slaví i Lucka Pisková, ta brala stříbro v dálce juniorek (553 cm) a bronz z dvoustovky (25,31).

Mistrovskými tituly se honosí i Adéla Tkáčová, vítězka šedesátky dorostenek (7,64) a lídryně národních tabulek, stejně jako vytrvalci Nikodem Mitrenga se Štěpánem Kavanem. Oba borci zvítězili v závodu na 3000 m, Nikodem mezi juniory (9:01,25), Štěpán mezi dorostenci (9:08,04).

Hned šestice atletů vybojovala individuální stříbro – Karolína Maňasová na 60 m juniorek (7,54), Anička Cagašová na 400 m juniorek (56,65), Adam Zajíček na juniorské „trojce“ (9:04,03), Marek Kret na překážkách mužů (8,07) a koulaři Petr Bílský s Ondrou Vláčilem (14,59 a 15,41).