Halové MČR dorostu a juniorů – 19. a 20. února

Hned týden po chodecké a vícebojařské „republice“ se série MČR přesunula do Ostravy, která hostila domácí vrchol dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Atleti KAAO se zde předvedli ve velkém stylu, když vybojovali 7 mistrovských titulů, 7 stříbrných a 2 bronzové medaile. Výtečné představení korunovali doslova fantastičtí Matyáš Zach a Adéla Tkáčová.

Dorostenec Matyáš nejdříve potvrdil roli favorita na překážkách, kde si zajistil pohodlný titul časem 7,93. Dvě stříbra přidal v individuálních sprintech na 60 a 200 metrů (6,97 a 21,96). Svou medailovou sbírku završil s porubskou klubovou štafetou 4×200 dalším mistrovským titulem. Jeho úctyhodné bilanci 2 zlatých a 2 stříbrných cenných kovů z této akce mu však může směle konkurovat právě Adéla, která sice získala medaile 3, zato hned ty nejcennější! V sobotu si tato všestranná atletka doběhla nejlepším letošním výkonem pro mistrovský titul na hladké šedesátce dorostenek (7,63), v neděli pak přidala opět v „letošáku“ titul z dvoustovky (24,30). Úžasnou formu korunovala stejně jako Matyáš v samotném závěru závodu ve štafetě, kde spolu s kopřivnickými kolegyněmi včetně Emy Feilhauerové pomohla vybojovat třetí zlato.
Mezi vícenásobné medailisty se zařadila i juniorská skokanka Terka Sklenářová, která se do historie letošního MČR zapíše ziskem 2 stříbrných medailí. V trojskoku tento cenný kov vybojovala výkonem 12,43, v dálce dokonce stejně jako vítězka zapsala nejlepší letošní výkon 592, o celkovém pořadí tak rozhodoval až druhý nejdelší pokus (v neprospěch Terezy).

Mistrovských titulů se zaslouženě dočkaly i juniorky Hanka Borová a Anička Cagašová. Hanka si zkušeně poradila se všemi soupeřkami na osmistovce a zvítězila v čase 2:13,27. Anička pak ovládla poloviční trať, když v „letošáku“ 55,59 nenašla jedinou přemožitelku.

Na stříbro pak dosáhli Karolína Maňasová (60 m juniorek – 7,54), Štěpán Kavan (3000 m dorostenců – 8:59,81) a Ondra Vláčil (koule juniorů – 16,86), kterému ve vrhačském sektoru zdatně sekundovali i bronzoví Pavel Bílský (koule dorostenců – 16,16) a Alice Stehnová (koule dorostenek – 13,99).

Všem atletům KAAO gratulujeme a děkujeme za super reprezentaci.