Athletics Unlimited Games 2022

Nového a netradičního projektu se pod hlavičkou KAAO a MS Kraje zúčastnili mladší žáci a žákyně z Moravskoslezského kraje. Polský Krakow přivítal pod patronátem EU reprezentanty 10 evropských zemí, Českou republiku zastupovaly právě mladé naděje našeho regionu.

Celá akce byla pojata jako integrační, edukativní a soutěžní setkání, čemuž napovídala i skvělá a uvolněná atmosféra. Mimo samotný závod se jednotlivé výpravy zúčastnily výtečně připravených ekologických workshopů, navštívily centrum královského města s dominantním hradem Wavel i solný důl Wieliczka a setkaly se s polskými atletickými legendami Tomaszem Majewskim či Sebastianem Chmarou.

Přesně v duchu celého programu byl netradičně pojat i samotný závod, který nabídl dětem mimo klasickou šedesátku či třístovku i netradiční disciplíny. Družstva čítající až 80 závodníků se utkaly v hodu raketkou, v hodu oštěpařským míčkem, ve vertikálním výskoku, v nekonečné štafetě, ve štafetě trakaří či v rekordní štafetě 80 x 200 metrů.

Naše výprava se umístila na solidním 7. místě, na rozdíl od těch ostatních však vzešla „pouze z regionu“ namísto z celé země. Individuálně si nejlépe vedl kopřivnický Standa Jabůrek, který v hodu raketkou překonal šedesátimetrovou hranici a vybojoval parádní stříbro.

Athletics Unlimited Games 2022
Přejít nahoru