Ohlédnutí za MS juniorů v Cali

Kolumbijské Cali po 7 letech opět hostilo mládežnické Mistrovství Světa, šampionát dorostenců z roku 2015 tentokrát nahradilo klání nejlepších juniorů a juniorek. Součástí české výpravy byl i kvartet atletů KAAO ve složení Adam Zajíček, Milan Ščibráni, Anička Cagašová a Adéla Tkáčová.

Zatímco se jeho kolegové prezentovali ve štafetách, Adam se jako jediný představil v individuální disciplíně. V chůzi na 10 000 metrů zaostal jen půl sekundy za osobním maximem a v čase 4:45,52 si došel pro parádní 15. místo na světě! Zástupce porubské atletiky a svěřenec Karla Ketnera je s výkonem zajisté spokojen i vzhledem ke klimatickým podmínkách a úrovni závodu.

Vítkovická dvojice svěřenců Jardy Vlčka, tedy Milan Ščibráni a Anička Cagašová, právě v tomto pořadí odstartovala smíšenou štafetu 4×400 metrů. Z rozběhů se probojovali až do finále, kde výsledný výkon 3:29,18 znamenal též skvělé 8. místo. I v případě našich elitních čtvrtkařů zajisté panuje plná spokojenost s výkonem i umístěním.

Naopak smutný příběh prožila v Jižní Americe věkem teprve dorostenka Adéla Tkáčová. Kopřivnická svěřenkyně Jany Feilhauerové se podílela na výborném 8. postupovém čase štafety 4×100 metrů (44,94), na tisíciny stejného výkonu však dosáhly i švýcarské soupeřky. O postupu do finále tak musel rozhodnout los, který se bohužel pro nás přiklonil na stranu reprezentantek země Helvétského kříže. Adéla s parťačkami ze štafety tak na vrcholné akci zůstaly těsně za branami finále.

Za předvedené výkony i umístění zaslouží naše čtveřice maximální gratulaci a poděkování!