Aleš Duda

☀ 1962, Ostrava

Vedoucí trenér sekce skoky

Trenérská třída 1

Je trenérem 1. třídy se čtyřicetiletou praxí. Na svém kontě má 263 medailí z národních šampionátů, 130 titulů, účast na všech světových soutěžích mládeže i dospělých, které existují a zde ze 60 startů, 11 medailí, 40 účastí ve finále, 29 účastí do 8. místa.

Na vrcholné soutěže přivedl od juniorských kategorií Denisu Helceletovou (Ščerbovou), Jaroslava Bábu, Barbor Sajdokovou, Emily Gerulovou, Nikolu Ogrodníkovou, Tomáše Veselého, Jakuba Bystroně a další. 

Začínal v roce 1972 jako atlet VOKD Poruba, trenérem je od roku 1980 a od 1986 ve Vítkovicích. Jeho práci a přístup k atletice ovlivnily osobnosti jako Vlastimil Hoferek, Oldřich Jurák, Rudolf Chovanec, Václav Fišer, Stanislav Joukal.

Jako atlet si cení svých 3 medailí z národního šampionátu ve skoku do dálky. Inspirují jej všechny medaile a účasti jeho svěřenců na světových soutěžích a všichni atleti, kteří mu i bez vrcholných výsledků přinášejí radost a přispívají ke zdokonalování jeho trenérské práce, která jej naplňuje, baví a dává jí všechno.

Krédo: Respekt ke schopným lidem