30 atletů KAAO na Gigantu – 6 zlatých, 6 stříbrných a 3 bronzové medaile

Celkem 30 atletů akademie poměřilo své síly s nejlepšími vrstevníky v republice na víkendovém (15.–16. 6.) národním šampionátu atletů do 18 a 20 let, který hostila Ostrava. Atleti Krajské atletické akademie Ostrava vybojovali 6 zlatých, 6 stříbrných a 3 bronzové medaile.

Zlato z halové sezóny obhájil dorostenec Oliver Syslo (Havr) ve skoku vysokém díky vyrovnanému osobnímu rekordu 204 centimetrů. Ze třetího mistrovského titulu a prvního z patnáctistovky se radovala Anna Václavíková (Fmist), která zvítězila v čase 4:35,54. První medaili a rovnou tu nejcennější si v oštěpařském sektoru vyházela Bára Andrlová ze Sokola Opava. Posledním pokusem si vytvořila nový osobní rekord 45,97 metrů. Anna Marie Chalupová (Akezk) si osobním nejlepším výkonem 5.91 m vybojovala zlato v dálkařském sektoru. V tyči juniorů zvítězil Jan Krček (Sokol Opava). Tereza Kubajurová z Frýdku-Místku si díky nejlepším výkonu ve vrhu koulí dorostenek 14.90 m pověsila na krk zlato.

Stříbrnou medaili v oddílovém rekordu vybojovala na 100 m dorostenek vítkovická Ema Procházková v čase 11.98s. Rovněž v oddílovém rekordu Vítkovic doběhl druhý na 800 m dorostenců Tomáš Volný, ten si posunul osobní rekord o téměř dvě vteřiny a stříbro okořenil splněným limitem pro start na Mistrovství Evropy do 18 let. Tomášův výkon 1:50,84 je osmým nejrychlejším časem české dorostenecké historie. Štěpán Matura si v předposlední sérii dálkařské soutěže dolétl pro stříbrnou medaili a nový osobní rekord 742 centimetrů. Petra Poštulková si v rozběhu na 100 m překážek dorostenek zaběhla osobní rekord časem 13.59s. Ve finále Petra doběhla druhá v čase 13.67s. Po halovém zlatě do své sbírky přidala stříbro Kristýna Wowrová ve skoku o tyči díky výkonu 3,76 m. Třetí stříbro z Mistrovství České republiky si vyházel dorostenec Václav Hranický v hodu kladivem.

Bronzové medaile vybojovali překážkaři Štěpán Bednář na 300 m překážek a Johana Suchánková na 400 m překážek. Se steeplovými překážkami na trati 3000 m byl bronzový junior Štěpán Kavan. Těsně pod stupni vítězů skončila ve skvělém osobním rekordu na 300 m překážek 42.51 porubská Kristýna Káňová.

Atleti SCM

Anna Hrbáčová se blýskla ve výškařském sektoru dorostenek, jasně zvítězila díky skoku přes 182 centimetrů, čímž splnila limit pro Mistrovství Evropy do 18 let a také Mistrovství světa do 20 let. V dálce dorostenců vybojoval svou první republikovou medaili kopřivnický Mikuláš Kotek. Rovněž první medaili z Mistrovství České republiky si v oštěpu dorostenek vyházela Julie Bartková z Vítkovic. Pro bronzovou medaili si na stýplu dorostenek doběhla Karolína Macalíková.