7 atletů KAAO se výrazně podílelo na úspěchu SG ve Středoškolském atletickém poháru Sportovních gymnázií

Uprostřed nabitého závodního týdne reprezentovalo 7 atletů KAAO svou školu na Středoškolském atletickém pohárů Sportovních gymnázií. V barvách SG Ostrava se výrazně podíleli na úspěšném tažení svých družstev, dívky obsadily 2. příčku, chlapci se postavili o stupínek níže.

Z pohledu bodového přínosu pro družstvo si vedla nejlépe Adéla Tkáčová, která svému týmu přispěla rovnými 20 body vítězstvím na šedesátce (7,65) a druhým místem na dvoustovce (24,71). Jen o bod méně získal vrhač Aleš Klozík, který ovládl soutěž koulařů (14,88) a skvěle si vedl i v netradičním hodu 14 kg břemenem (13,53).

Shodného zisku 15 bodů dosáhly Lucka Pisková (dálka – 552, 60 m – 7,83) a Ema Feilhauerová (400 m – 57,65, 60 m př. – 9,02). Těsně nad 10 bodů pak dosáhli Terka Sklenářová (trojskok – 12,21) a Milan Ščibráni, který si o více než půl vteřiny vylepšil halový osobák na 400 metrů. Nové PB 48,73 znamená i juniorský oddílový rekord Vítkovic.

Z výsledků je patrné, že se tentokrát dařilo našim atletům především na sprinterských distancích, proto jsme o krátké zhodnocení závodu požádali Vedoucího trenéra sprintů KAAO a zároveň trenéra SG Ostrava Jardu Vlčka:

„Ano, sprinty a to krátké i dlouhé mi udělaly na Středoškolském poháru skutečně radost. Skvěle se zdají být na sezonu připravené všestranné mladé atletky z tréninkové skupiny Jany Feilhauerové. Dorostenka Adélka Tkáčová se po včerejšku usadila v čele českých průběžných tabulek na šedesátce i dvoustovce a časy 7,65 s resp. 24,61 s již nesou punc opravdové kvality. A aby toho nebylo málo, tak nový osobní halový rekord 57,67 s vyšvihl do čela dorosteneckých tabulek, tentokrát na čtyřstovce, i druhou kopřivnickou závodníci Emu Feilhauerovou. No a do třetice bych vyzdvihnul výkon 18 letého juniora Milana Ščibrániho. Ten si při svém druhém letošním startu znovu výrazně vylepšil své osobní halové maximum a časem 48,73 s se v juniorských dlouhodobých tabulkách vklínil mezi dva výjimečné české atlety Josefa Proroka (48,70) a zejména havířovského rodáka Pavla Masláka (48,76 s). Pokud bude pokračovat v nastoupeném trendu, mohl by to být hezký příslib do budoucnosti.”

Přejít nahoru