8 atletů Krajské atletické akademie Ostrava  na Mezistátním utkání v Piešťanech

Slovenské Piešťany byly místem dějiště Mezistátního utkání atletů a atletek do 18 let. Na juniorské úspěchy navázali i dorostenci, kteří se utkali s výběry ze Slovenska a Maďarska a stejně jako junioři kralovali tomuto “mezistátku”.  Celkem 7 atletů Krajské atletické akademie Ostrava a 3 atletky a jeden atlet Sportovního centra mládeže se dostali do dorosteneckého reprezentačního výběru.

Bára Andrlová vyhrála hod oštěpem v novém osobním rekordu 46,53 metrů. Na děleném druhém místě skončila tyčkařka Kristýna Wowrová díky výkonu 3,70 m. Anna Hrbáčová posunula své maximum ve skoku vysokém na 184 centimetrů a v závodě výškařek skončila druhá. V dálkařském sektoru zapsal Mikuláš Kotek 705 centimetrů a tím vyskákal druhou pozici. Časem 54.21 doběhl na druhém místě Štěpán Bednář na trati 400 m překážek. 12.02 znamenalo druhou příčku pro Emu Procházkovou v nejkratším sprintu. Oliver Syslo překonal ve skoku vysokém 196 centimetrů a to mu vyneslo stříbrnou pozici. Na trati 1500 metrů doběhla druhá Anna Václavíková v čase 4:40,47. Karolína Macalíková doběhla na čtvrtém místě v běhu na 2000 m překážek. Bramborovou pozici vyházela v hodu oštěpem Julie Bartková. Václav Hranický si v hodu kladivem hodil osobní nejlepší výkon 61,37 metrů a celkově byl pátý.