Efektivní a týmovým duchem nabité soustředění v Ostravě 

Atletická hala v Ostravě a hotel Clarion se opět staly domovem 67 atletů a trenérů KAAO a SCM na dalším třídenním soustředění. Od 1. do 3. prosince se testovalo a pilovaly se techniky v sekcích. Součástí kempu byly i pravidelné lékařské a fyzioterapeutické prohlídky. Všechny výstupy ze srazu jsou zpracovávány a na jejich základě každý atlet získává zpětnou vazbu o svých silných a slabých stránkách a doporučení ke zlepšení. Stejně tak dostává svůj výstup s doporučeními i osobní trenér atleta. Tyto srazy přispávají také průběžnému sledování vývoje sportovce a předcházení zraněním. Tradičně jsou společná soustředění rovněž využívána k psychologické práci a vzdělávání. Psycholog KAAO Václav Petráš tentokrát s atlety pracoval na tématu zvládání tlaku na vrcholných soutěžích, vyrovnávání se se zdravotními problémy a návratu do tréninkového procesu po zraněních. Do popředí se mezi sportovní veřejností rovněž dostává téma korektního vztahu mezi atlety a trenéry, téma tak zvaného safeguardingu odprezentovala přítomným zástupkyně Českého atletického svazu, Lenka Semerová. 

Závěr kempu patřil kruhovému trénink s novým prvkem soutěže v týmech. Soustředili jsme se na výkon v týmu a získání klíče pro tajenku. Její rozluštění bylo součástí hodnocení. Nebyl tak prostor zabývat se tím, že už jsme všichni po třech dnech úplně hotoví a trénink nám připadal jako hra a zábava, komentovala nadějná překážkářka Johana Suchánková. Týmový duch tak ovládl celé tři dny a dřina na přípravě na halovou sezónu byla o dost snesitelnější.

Ostrava opět potvrdila, že nabízí pro přípravu výkonnostních i vrcholových atletů dokonalé podmínky. A tak i přes sněhovou kalamitu, která by jinde minimálně znepříjemnila přesuny mezi ubytováním a sportovišti, se atleti přesouvali z hotelu do haly, tunelu i do posilovny na stadionu téměř „suchou nohou“. Jde o efektivní využívání energie, času i peněz. 

Přejít nahoru