Halové Mistrovství ČR dospělých – 5. a 6. března 2022

Vrchol domácí halové atletické sezóny – tedy Mistrovství ČR mužů a žen v hale – opět hostila Ostrava. V nejkrásnějším svatostánku české halové atletiky se představila kompletní domácí špička včetně zástupců KAAO. Ti dokázali v nabité konkurenci vybojovat 4x umístění v nejlepší osmičce, v jednom případě to dokonce „cinklo“ .)

Právě medailovým úspěchem započalo úspěšné tažení atletů KAAO celým mistrovstvím, a to zásluhou juniorské trojskokanky Terky Sklenářové, která si výkonem 12,48 doskákala pro bronz. Tereza našla přemožitelky pouze v seniorských reprezentantkách Emě Maštalířové a Lindě Suché, její první medaile mezi „dospělými“ je tak obrovským úspěchem.

Blízko medaili se v sobotu pohybovali i Karolína Maňasová a Marek Kret. Věkem teprve juniorka Kája si na hladké šedesátce v rozběhu i ve finále vyrovnala své osobní maximum, výkon 7,50 tak v superrychlém finálovém běhu „stačil“ na vynikající 4. místo. Marek přidal solidní 5. příčku za čas 8,09, medaile tentokrát visela hluboko pod 8 vteřinami.

V sobotu se na trati 400 m poprvé představila i juniorka Anička Cagašová, která si v rozběhu vylepšila PB na 55,43. To dokázala ještě výrazně vylepšit v nedělním finále, kdy zaběhla fantastických 54,97. Krásný výkon korunovala 4. místem, když před sebou nechala pouze účastnice nadcházejícího Halového Mistrovství světa – Vondrovou, Petržílkovou a Skřivanovou.

Všem našim atletům patří velký dík za reprezentaci a obrovská gratulace.