Mistrovství Moravy a Slezska v halových vícebojích

22. a 23. ledna, den po Silesian Athletics Meeting bylo v Ostravě na programu Mistrovství Moravy a Slezska v halových vícebojích. Do něj zasáhla za KAAO čtveřice atletů, kteří vybojovali 2 zlaté a 2 stříbrné medaile. V pětiboji dorostenek nastoupily kopřivnické Adéla Tkáčová a Ema Feilhauerová. Obě děvčata předvedly osobní vícebojařské maximum, o celkovém pořadí rozhodovaly pouhé dva body. Vítězně z tohoto souboje nakonec vyšla Adéla (3525 bodů), Emu (3523 bodů) však může těšit řada kvalitních výkonů v čele s osobákem v kouli 10,06.

Mezi dorostenci se vítězně představil Dan Hanzelka, který po přestupu z žákovské kategorie absolvoval svůj první dorostenecký sedmiboj, logicky v nejlepším osobním výkonu (4448 bodů). Ten předvedl i v dálce (656 cm), tyči (390 cm) i na šedesátkách (hladká 7,42, s překážkami 9,78). Stříbro ze sedmiboje mužů bral Honza Vojtek za 4497 bodů. I pro našeho nejstaršího vícebojaře se jedná o vylepšení osobního maxima. Stejného úspěchu dosáhl i na hladké šedesátce s výkonem 7,47. Jak svůj výkon hodnotí samotní atleti?

Ema Feilhauerová: “S vícebojem jsem spokojená tak na 70%, mohla jsem podat lepší výkon, ale na druhou stranu byly i disciplíny, za které jsem ráda a které se mi povedly. Ve výsledku jsem si udělala osobák skoro o 400 bodů, takže si nemám na co stěžovat, ale určitě jsou tam rezervy. Budu doufat, že se to na mistrovství republiky všechno sejde a že předvedu výkon, se kterým budu já sama na plno spokojená.”

Adéla Tkáčová: “Já osobně moc spokojená nejsem, byla jsem ještě docela unavená ze středečních závodů, takže se mi moc nepovedla koule, osmistovka a cítím i velkou rezervu na dálce a překážkách, ale na druhou stranu jsem hodně ráda za to, jak se mi povedla výška, je to nejlepší výkon za poslední rok takže si určitě nemůžu stěžovat, ale cítím, že tam jsou velké rezervy do Mistrovství ČR a doufám, že tam se mi to všechno povede a podám lepší výkon.”

Dan Hanzelka: “Můj víceboj hodnotím velice povedeně, protože jsem předvedl výkony, které jsem chtěl a které jsem potřeboval. Bohužel jsou tam rezervy, jako třeba na překážkách, ale doufám, že se do MČR vzpamatuju.”

Přejít nahoru