Sajdok Stanislav

1983, Bratislava

Vedoucí trenér sekce vícebojů

Trenérská třída 1

Je trenérem 1. třídy s devítiletou praxí. S atletikou začal v Třinci, kam se i vrátil jako trenér poté co 9 let reprezentoval Duklu Praha. Sám byl úspěšným atletem. Devětkrát dosáhl na titul mistra republiky v běhu na 60 m a 110 m překážek, získal bronz na Mistrovství Evropy do 23 let v roce 2005, účastnil se olympijských her v Pekingu v roce 2008 v běhu na 110 m překážek. Šíři jeho atletického záběru dokládá i bronz z národního šampionátu ve skoku do výšky z roku 2008 a stříbro ve stejné disciplíně z roku 2011. V roce 2012 vyzkoušel svůj talent v trojskoku a na národním šampionátu získal stříbro.

Jeho rukama dosud prošli medailisté z národních šampionátů ve skoku vysokém Patrik Vašíček, Bára Sajdoková a Karolína Nieslaniková. Dále úspěšný trojskokan a dálkař František Buba a tyčkař Vojtěch Grycz.

V jeho práci atleta i trenéra ho nejsilněji inspirovaly účasti na Zlaté tretře Ostrava a olympiáda v Pekingu. Vždy jej silně motivují úspěchy jeho svěřenců. V péči o atleta propojuje naslouchání, vzájemný respekt, vzájemnou radost z atletiky a pokoru.

Krédo:

Nejsilnější motor a správnou energii ke své činnosti získáš pouze vlastním rozhodnutím.

Přejít nahoru