Sobčíková Jana, PhDr.

1976, Ostrava

Vedoucí trenér sekce překážkové sprinty

Trenérská třída 1

Má doktorát z české literatury, ale své pravé poslání nalezla před osmi lety až v návratu k atletice na plný úvazek. Ke svému původnímu vzdělání přidala i trenérskou 1. třídu. 

V současné době sbírají její svěřenci medaile z národních šampionátů v kategorii žactva i mládeže. Sama je juniorskou mistryní České republiky v běhu na 800 m. Za svůj největší úspěch však nepovažuje medaile, ale děti, které atletika baví.

Nejsilněji ji v atletickém životě ovlivňují světoví atleti na Zlaté tretře Ostrava, kteří jsou hvězdami a zároveň i skvělými lidmi. Mezi nejvíce inspirativní patří například trojskokan Christian Taylor spojující v sobě aureolu úspěchu s laskavostí a pokorou.

Ve své práci trenérky si hluboce uvědomuje množství času společně stráveného s atletem a vliv, který trenér na svěřence má. Z toho důvodu považuje za klíčové jít jako trenér příkladem, být oporou, a to nejen odbornou, ale i lidskou. Vztah mezi trenérem a atletem považuje za směs důvěry, porozumění a autority. Cílem její práce jsou atleti nadšení z překonávání svých limitů, připravení bojovat o vítězství, schopní a ochotní jít za svým atletickým snem a závodící v duchu fair play.

Přejít nahoru