Výsledky atletů KAAO na Czech Indoor Gala 2022

Největší český halový mítink Czech Indoor Gala ve čtvrtek 3. února opět hostil české i zahraniční atletické hvězdy. Vedle takových osobností jako jsou řecký olympijský vítěz v dálce Tentoglu či český rekordman a Halový Mistr Evropy v kouli Tomáš Staněk se v Ostravě se představily i vycházející hvězdičky – atleti KAAO.

V hlavním programu se představili v rozbězích na 60m sprinteři Matyáš Zach a Karolína Maňasová. Matyášovi poprvé v sezóně šedesátka vůbec nevyšla, očividně se potýkal s menším zdravotním problémem, čas 7,21 určitě rád hodí co nejrychleji za hlavu, na rozdíl od zkušeností z konfrontace se špičkovou konkurencí, kterou mu tento závod přinesl. S nabitou konkurencí včetně celkové vítězky Molly Scott se potýkala i Kája Maňasová, která předvedla v rozběhu solidních 7,55. Na postup tento výkon sice nestačil, Karolína však potvrdila stabilní výkonnost a dobrou formu.

Hned osmička našich reprezentantů se představila v programu národním. Radost z osobáku mají určitě Ema Feilhauerová, která překonala svůj nejlepší výkon na hladké šedesátce časem 7,98, stejně jako Marek Kret, který bral za čas 8,12 3. místo na šedesátce s překážkami. „Škoda první překážky, kterou Marek shodil, výkon mohl být ještě zajímavější“, zhodnotila vystoupení svého svěřence trenérka Jana Sobčíková.

Kvalitní výkony blízké svým letošním maximům předvedli Adéla Tkáčová (60m – 7,74), Hanka Borová (800m – 2:10,97), Anička Cagašová (200m – 25,50), Venca Valach (60m př. – 8,58) a Martin Vaněk (tyč – 472). Smolařkou dne se pro změnu stala Lucka Pisková, která v soutěži dálkařek zapsala hned 6 křížků, což opravdu zamrzí, neboť tentokrát tato mladá skokanka létala opravdu daleko.

Přejít nahoru