Barbora Špotáková na školení trenérů 3. třídy v roli posluchače i kouče 

KAAO spolupořádala další školení trenérů 3. třídy. První proběhlo 23. 3. — 26. 3. Na druhý blok ve dnech 27. 4. — 30. 4. 2023 dorazila také Bára Špotáková. V rámci celého školení se trenéři postupně teoreticky i praktický zdokonalili ve všech atletických disciplínách. Součásti byly také přednáškové bloky základů anatomie, fyziologie, psychologie, biomechaniky, sportovního tréninku a dalších.

Největší ohlas sklidily lekce hodu oštěpem vedené právě Barborou Špotákové, která se školení účastnila jako aktivní posluchač a zároveň jako školitel. Jako bývalá vícebojařka, předváděla ve velmi vysoké kvalitě například dálkařské cvičení,  což bylo pro všechny účastníky velmi motivující. Samotná tříhodinová lekce hodu oštěpem byla zaměřena nejen na techniku hodu, ale také na speciální posilovací a odhodová cvičení.  Trenéři se konkrétně ptali na rady, jak pomoci svým svěřencům při zdokonalování techniky nebo jak odbourat některé špatné návyky svých svěřenců. Velkým přínosem pro všechny účastníky byly zkušenosti a příběhy z různých závodů a soustředění, o které se Bára s trenéry velmi ochotně podělila. 

Kromě Barbory Špotákové lektoroval také Stanislav Sajdok, účastník OH  v Pekingu 2008, a Aleš Duda, který byl rovněž účasten OH jako trenér Jaroslava Báby a Denisy Helceletové (rozené Ščerbové).

Přejít nahoru