Tkáčová, Maňasová a Zach s limity na vrcholné akce

Letní sezóna již běží v plném proudu a atleti KAAO si v ní vedou velmi dobře, důkazem je postupně narůstající počet “limitářů” na vrcholné mezinárodní akce mládeže. Po steeplaři Štěpánu Kavanovi, který si již na mítinku v Ratiboři zajistil účast na ME U18 v Jeruzalémě, se překonáním nominačního kritéria na stejnou akci připojil i sprinter a překážkář Matyáš Zach. Teprve šestnáctiletý atlet na překážkách prolétl v rámci soutěže dorosteneckých družstev stodesítkou ve skvělém čase 13,79 a může tak s průběžným 6. místem v Evropě očekávat velmi zajímavý reprezentační start.

Adéla Tkáčová a Karolína Maňasová odstartovaly plnění limitů již před týdnem na Zlaté tretře Ostrava v juniorské reprezentační štafetě na 4×100 metrů. Děvčata si výkonem 45,06 zajistila účast na MS U20 v kolumbijské Cali. Jen o pár dní později přidala Adéla i druhý, tentokrát individuální, limit v sedmiboji, když na Mistrovství ČR ve vícebojích nenašla výkonem 5305 bodů mezi dorostenkami přemožitelku. Kromě titulu Mistryně republiky ji tak může hřát i jistota startu na ME U18.

Právě na MČR vícebojařů si výborně vedli i další dva zástupci KAAO a kopřivnické atletiky, Dan Hanzelka a Ema Feilhauerová. Dan předvedl v desetiboji dorostenců 6587 bodů a skvělé druhé místo, Ema pak mezi stejně starými děvčaty brala 4. příčku výkonem 4950 bodů.

Gratulujeme našim atletům ke skvělým výkonům a držíme palce na velkých akcích!