Mistrovství ČR dorostu a juniorů – Ostrava – 18. a 19. 6.

Absolutní národní vrchol mládežnické atletiky hostila v podobě Mistrovství ČR dorostu a juniorů v prosluněné polovině června Ostrava. Atleti KAAO zde ve vysoké míře potvrdili výbornou formu, když překonávali osobní maxima, vybojovali řadu medailí a splnili i několik limitů na vrcholné mezinárodní akce.

Medailová bilance našich reprezentantů se zastavila až na úctyhodném poměru 3 zlatých, 4 stříbrných a 6 bronzových individuálních medailí, šest našich děvčat se též výrazně podílelo na zlatu a 2 stříbrech z klubových štafet.

Stěžejním hrdinou Mistrovství republiky se z našeho pohledu stal Matyáš Zach, který i po nepříjemné viróze konečně trefil správný rytmus na stodesítce překážek a jako „prvoročák” dokázal zvítězit a překonat český rekord v dorostenecké kategorii parádním časem 13,51. Tento výkon Matyášovi zajistil vytouženou účast na ME U18 v Jeruzalémě. Talentovaný borec zde může pomýšlet na přední příčky, stejně jako na Evropském olympijském festivalu mládeže (Bánská Bystrica), kde se též představí na nejkratších překážkách, ale i na hladké stovce. Aby toho nebylo málo, přidal Matyáš i stříbro na hladké dvoustovce ve skvělém osobáku 21,77.

Famózní výkon na dvoustovce předvedla i dorostenka Adéla Tkáčová, která v nejlepším českém výkonu své kategorie 24,04 nenašla přemožitelku a v rámci již jisté nominace na ME U18 přidala k sedmiboji a štafetě i možnost startu na této trati. Adéla, která bude startovat i na MS U20 v Cali ve štafetě 4×100, taktéž jako zkušená „štafetmanka” výrazně napomohla spolu s Emou Feilhauerovou i ke stříbrnému medailovému úspěchu kopřivnické štafety.

Mistrovského titulu a obhajoby z minulého roku se v dálce juniorek dočkala v nejlepším letošním českém výkonu Lucka Pisková. Lucka zaznamenala výborných 595 cm, zároveň se podílela i na vítkovických medailích ze štafet (zlato na 4×100 m a stříbro na 4×400 m). Na obou štafetách se podílela i další úspěšná atletka KAAO – Anička Cagašová, bronzová ze čtyřstovky (55,60). Členkou vítězné stovkové štafety byla i Terka Sklenářová, na stříbrné „čtvrtkové” štafetě se podílela Hanka Borová, též bronzová z osmistovky (2:10,23).

Dvě individuální medaile zaznamenal ve vrhačských sektorech Petr Bílský. V dorosteneckých soutěžích ve vrhu koulí a hodu diskem vybojoval cenné bronzy za 16,53 a 47,99. Po jedné stříbrné medaili přidali dorostenec Pepa Šindelář v oštěpu (63,38) a již jistý účastník MS U20 Adam Zajíček v chůzi na 10 km (osobák 44:45,05). Bronzem se mohou pyšnit i junior Ondra Vláčil v kouli (15,96) a dorostenec Štěpán Kavan na 2000 m překážek (6:06,24).

Našim atletům gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci i předvedené výkony a účastníkům EYOF, ME i MS mládeže držíme palce do mezinárodních bojů!

Přejít nahoru