Zahájení sezóny 2022

Ačkoliv se v úvodu ledna halová sezóna teprve zvolna rozjíždí a závodníci toto období pojímají jako testování formy, do nějž naskakují z plné přípravy, atleti a atletky KAAO o sobě dali na startu prvních soutěží vědět nebývalým množstvím osobních rekordů, kvalitních výkonů a především přepisovali klubové i národní historické tabulky.

Špičkové výkony byly k vidění především na sprinterských distancích. Národní rekordman na 100 m překážek žactva Matyáš Zach ihned po přestupu do dorostenecké kategorie šokoval 5. nejlepším časem českých dorostenců na 60 m překážek výkonem 7,88 (jen 7 setin za národním rekordem), navrch přidal i výtečných 6,99 z hladké šedesátky. Na nejkratším sprintu se do národních statistik zapsaly i dívky, Karolína Maňasová se výkonem 7,50 vyhoupla na historické 6. místo mezi juniorkami, Adéla Tkáčová se nyní s časem 7,64 pyšní 16. příčkou mezi dorostenkami. Výbornou šedesátku předvedla i skokanka Tereza Sklenářová, která s výkonem 7,68 opanovala finálový běh juniorek.
Na oválu ladili sprinteři formu v „testovacích“ disciplínách 150 m a 300 m. „Třístovkový“ zápis do historie má na svědomí Milan Ščibráni, který s výkonem 34,73 obsadil 5. pozici národních tabulek. Na poloviční distanci předvedl kvalitní čas 16,79. Stejnou trať si vyzkoušely i Adéla Tkáčová, Anička Cagašová a Ema Feilhauerová. Nejlépe si vedla první jmenovaná, Adéla 150 m zvládla za 18,31.

Šedesátku překážek kromě dorostence Zacha absolvovali i muži, Honzové Vojtek a Vicher. Výkony 8,39 a 8,79 znamenaly pro oba nový PB a pro druhého jmenovaného kvalitní vstup do seniorské kategorie.

Ve skokanských sektorech se dařilo již dříve jmenovaným. Terka Sklenářová se v trojskoku 12,70 zapsala v národních tabulkách juniorek na 6. příčku. Adéla Tkáčová předvedla v dálce 556 cm, Honza Vojtek ve výšce 190 cm a Martin Vaněk v tyči vyrovnaný osobák 480 cm. Martin s Honzou se o dva dny později představili i na Akademickém mistrovství ČR, Martin bral stříbro v tyči za 472 cm, Honza si výškařský „letošák“ vylepšil na rovné 2 metry.

Na úvod sezóny otestovali formu i vrhači, kteří nastoupili v koulařském sektoru. Mezi juniory se dařilo Ondrovi Vláčilovi (15,60) a Aleši Klozíkovi (14,63), mezi dorostenci předvedl kvalitní výkon 15,21 Petr Bílský. Ve stejné věkové kategorii se mezi děvčaty zaskvěla Alice Stehnová za 12,33.